Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

DUYURULAR

Diploma ve Denklik Belgelerini Teslim Etmeyen Üniversitemizde Kayıtlı Uluslararası Öğrenciler-Güncel

29.04.2021

 

Diploma ve denklik belgelerini teslim etmeyen uluslararası öğrencilere Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın 01.04.2021 tarihli yazısı ile eksik belgelerini tamamlamaları için 14 Mayıs 2021 Cuma gününe kadar ek süre verilmiştir.

 

Bu süreçte Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'ndan gelen 26.04.2021 tarihli yazıda ise, öğrencilerin mağduriyetlerini önlemek adına orijinal lise diploması, denklik belgeleri ve diğer eksik belgelerini diplomatik kurye ile üniversitemize iletilmek üzere bulunduğu  ülkedeki Büyükelçiliğimize/Konsolosluğumuza teslim edilmesi gerektiği bildirilmiştir.


Kayıtlı öğrencilerin diploma, denklik belgeleri ve diğer eksik belgelerini diplomatik kurye ile üniversitemize iletilmek üzere Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Öğrenci İşlemleri Bürosuna  (Davutpaşa Kampüsü Taş Kışla Binası A-1018 nolu oda) göndermeleri gerekmektedir. YÖK tarafından verilen sürenin uzatılmaması durumunda, belirtilen tarihe kadar diploma ve denklik belgelerini teslim etmeyen öğrencilere ikinci bir bilgilendirme yapılmayacaktır.

 

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın 01.04.2021 tarihli yazısı için buraya tıklayınız.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın 26.04.2021 tarihli yazısı için buraya tıklayınız.