Ek Yerleştirme Kayıt İşlemleri

 

 

YKS EK YERLEŞTİRME KAYIT İŞLEMLERİ VE YABANCI DİL YETERLİK SINAVLARINA İLİŞKİN TAKVİM için tıklayınız.

 

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER ve BELGELERİN SİSTEME YÜKLENMESİ için tıklayınız.

 

E-Devlet üzerinden veya Üniversiteye şahsen kayıt için başvuracak tüm adayların kayıt tarihleri içerisinde kayıt için gerekli belgeleri mutlaka sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

 

E-DEVLET ÜZERİNDEN ELEKTRONİK KAYIT İŞLEMİ için tıklayınız.

 

HANGİ DURUMLARDA E-DEVLET ÜZERİNDEN ELEKTRONİK KAYIT İŞLEMİ YAPILAMAZ?

-  T.C. Kimlik Numarasına sahip olmama,

- Yurt dışında bulunduğundan e-devlet şifresi alamama,

- Halen bir başka yükseköğretim kurumuna kayıtlı olma,

- Lise mezuniyeti e-okul üzerinden teyit edilememe,

- YKS Kılavuzunda yerleştirildiği programın bakınız maddelerinde sağlık raporu v.b. belgeler istenilmesi.

 

Yukarıda belirtilen nedenlerle E-Devlet üzerinden kayıt yaptıramayan adaylar kayıt için 05-09 Ekim 2020 tarihleri arasında şahsen kayıt için ilgili Fakülte Dekanlığına şahsen başvuracaklardır.

 

E-DEVLET ÜZERİNDEN KAYIT YAPAMAYAN VEYA ELEKTRONİK KAYDI TERCİH ETMEYENLER İÇİN KAYIT İŞLEMLERİ ve KAYIT YERİ ADRESLERİ için tıklayınız.

 

ÖĞRENCİ E-POSTA ADRESİ İLE ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİNE (USIS) GİRİŞ İÇİN KULLANICI ADI VE ŞİFRESİNİN ALINMASI, ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ (USIS) İLE İLGİLİ BİLGİLER için tıklayınız.

 

Kayıt tarihleri arasında kayıt işlemini tamamlayan tüm adayların bu işlemi mutlaka gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Yeterlik sınavları (sınavın online yapılması durumunda) ve gerektiğinde öğrencilik işlemleri ile ilgili tüm bilgilendirmeler bu e-posta adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

 

 ZORUNLU NEDENLERLE E-DEVLET ÜZERİNDEN KAYIT YAPTIRAMAYAN ADAYLARIN DİKKATİNE

(GEMİ MAKİNELERİ İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ - HAVACILIK ELEKTRİK VE ELEKTRONİĞİ PROGRAMLARINA KAYIT YAPTIRACAKLAR İÇİN)

 

  • Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümüne kayıt olacak adayların,
  • Sağlık durumunun denizciliğe elverişli olduğunu, Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğünden alınacak “Gemi Adamı Sağlık Yoklama Belgesi” ibaresi taşıyan Sağlık Raporu ile belgelemeleri gerektiğinden Elektronik Kayıt kabul edilemeyecektir.
  • Ancak bu programa kayıt yaptıracak adayların Pandemi nedeniyle bireysel kayıt için gelme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bireysel kayıt için Üniversiteye gelmeyi tercih etmeyen ve Kayıt için gerekli belgeleri www.e-ogrenci.yildiz.edu.tr adresi üzerinden eksiksiz bir şekilde sisteme yükleyen adayların yüklemiş olduğu belgeler ilgili Bölüm Başkanlığınca kontrol edilerek kayıt onayı yapılacaktır. Kayıt tarihlerinde Eksik belge yükleyen veya hiç belge yüklemeyen adaylar kayıt hakkından vazgeçmiş sayılacaklardır.

 

  • Sağlık Kurulu Raporunda sağlık durumunun Gemi Adamı olmasına elverişli olmadığı belirtilen adayların Üniversitemize kayıtları yapılamayacaktır. Bu adayların almış oldukları Sağlık Kurulu Raporu’nu durumlarını belirten bir dilekçe ile kayıt tarihleri arasında ÖSYM’ye bildirilmek üzere ilgili Bölüm Başkanlığına e-posta ile (gmim@yildiz.edu.tr) göndermeleri gerekmektedir.

 

  • Havacılık Elektrik ve Elektroniği Programına kayıt olacak adayların,
  • Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmadığını Adli Sicil Belgesi ile, Mesleği  ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığını tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu ile (YÖK Kararı gereği tek hekim raporu da kabul edilecektir.) (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb.,) belgelemeleri gerektiğinden Elektronik Kayıt kabul edilemeyecektir.

 

  • Ancak bu programa kayıt yaptıracakların Pandemi nedeniyle bireysel kayıt için gelme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bireysel kayıt için Üniversiteye gelmeyi tercih etmeyen ve Kayıt için gerekli belgeleri www.e-ogrenci.yildiz.edu.tr adresi üzerinden eksiksiz bir şekilde sisteme yükleyen adayların yüklemiş olduğu belgeler ilgili Bölüm Başkanlığınca kontrol edilerek kayıt onayı yapılacaktır. Kayıt tarihlerinde Eksik belge yükleyen veya hiç belge yüklemeyen adaylar kayıt hakkından vazgeçmiş sayılacaklardır.

 

  • Programa kayıt yaptırabilmek için gerekli olan “Sağlık Raporu”nu ve “Adli Sicil Belgesi”ni beyan edemeyen adayların Üniversitemize kayıtları yapılamayacaktır. Bu adayların almış oldukları belgeleri durumlarını belirten bir dilekçe ile kayıt tarihleri arasında ÖSYM’ye bildirilmek üzere ilgili Bölüm Başkanlığına e-posta ile (ecakal@yildiz.edu.tr – aveblm@yildiz.edu.tr ) göndermeleri gerekmektedir.

 

KAYIT İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR için tıklayınız.

 

%30 ve % 100 İNGİLİZCE ÖĞRETİM YAPILAN PROGRAMLARA KAYIT YAPTIRACAKLAR İÇİN İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI (İYS)  VE İNGİLİZCE HAZIRLIK ÖĞRETİMİNE İLİŞKİN BİLGİLER İLE İNGİLİZCE 1-2 DERSLERİNİN MUAFİYETİ için tıklayınız.

 

 

FRANSIZCA MÜTERCİM VE TERCÜMANLIK PROGRAMINA KAYIT YAPTIRACAKLAR İÇİN FRANSIZCA YETERLİK SINAVI (FYS) VE FRANSIZCA HAZIRLIK ÖĞRETİMİNE İLİŞKİN BİLGİLER için tıklayınız.

 

KAYIT İŞLEMİNİN TAMAMLANMASINDAN SONRA ALINACAK BELGELERE İLİŞKİN BİLGİLER (Öğrenci Belgesi, Öğrenci Kimlik Kartı, Paso) için tıklayınız

 

 

KÜTÜPHANELERİMİZ HAKKINDA GENEL BİLGİ için tıklayınız 

 

ÖNEMLİ LİNKLER için tıklayınız

 

EĞİTİM DİLLERİNE GÖRE ÜNİVERSİTEMİZ LİSANS PROGRAMLARININ LİSTESİ için tıklayınız