Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

YÖK Doktora Bursu

 

Yükseköğretim Kurulu tarafından Doktora Programlarına Kayıtlı Öğrencilere verilecek burslara ilişkin esaslara göre burs almaya hak kazanan öğrencilerin burs ödeme işlemleri Ocak-2020 itibariyle Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı YÖK Destek Bursları Şubesi tarafından yürütülmektedir.

 

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU TARAFINDAN DOKTORA PROGRAMLARINA KAYITLI ÖĞRENCİLERE VERİLECEK BURSLARA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR’ın,  12. Maddesi’nin 4. Fıkrası (Bursiyer, bu usul ve esaslar uyarınca bursunun kesilmesine sebep olacak bir durumun ortaya çıkması halinde üniversitesine bilgi vermekle ve varsa kendisine fazladan ödenen bursu iade etmekle yükümlüdür.) uyarınca,  İşlemlerin sağlıklı ve doğru yürütülmesi açısından, kayıt esnasında verdiğiniz bilgilerde işe giriş/ işten ayrılma v.b. durumlarda değişiklik olması durumunda değişikliğe ilişkin e-Devlet’ten alacağınız SGK Hizmet Dökümü belgesini en geç 3 işgünü içinde yokdestek@yildiz.edu.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

 

Ayrıntılı bilgi için “Yükseköğretim Kurulu Tarafından Doktora Programlarına Kayıtlı Öğrencilere Verilecek Burslara İlişkin Usul ve Esaslar ‘ı inceleyebilirsiniz.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

YÖK Destek Birimi

yokdestek@yildiz.edu.tr